Rulo Çim Bakımı
 

Aylara göre rulo çim bakım çizelgesi şu şekildedir.

Ocak - Şubat Ayı: Kışın en sert geçtiği bu aylarda ağaçlardan dökülen yaprakları temizlemeniz çok önemlidir.Bunun dışında önemli bir nokta yoktur.

Mart Ayı: Bu ayda ise çimler uzamaya başlar. Çimin durumu bu ay normal, ekstra bir bakıma gerek duymaz.Sararma gibi durumlarda ilaçmala yapmak, ayda en fazla 2 kere biçebilirsiniz.

Nisan Ayı: Çimleriniz gübreleme zamanı bu ayda gelir.Çok fazla uzamasını engellemeli ve boyunu en fazla 3cm tutmalısınız.

Mayıs Ayı: Daha sık biçme işlemi yapmanız gereken bir aydır. Öimlerin boyunu nisan ayına nazaran daha düşük tutmalı ve çimler kuru, toprak nemli tutmalısınız.

Haziran Ayı: Kuru ve sıcak geçen bu ayda, yaz gübreleme dönemi başlar.

Temmuz Ayı: Düzenli olarak biçme ve sulamanın önemli olduğu bir aydır.

Ağustos Ayı: Bu ayda temmuz ayını tekrarlıyoruz

Eylül Ayı: Sonbaharın bu ilk ayında öncelikle çimlerin boyunu kışa uygun bir biçimde kısaltmaktır. Solucanların en aktif olduğu ay bu aydır.

Ekim Ayı: Çimleri düzenli biçmek gerekmez, çimler yavaş uzayacaktır…Ağaçlardan dökülen yaprakların temizliğine önem gösterilmeli, göz ardı edilmemelidir.

Kasım Ayı: Kasım ayında çim alanınızda pek bir işiniz kalmaz. Solucanlara karşı ilaçlama ve yaprak temizliği yeterli olacaktır.

Aralık Ayı: Aralık ayı dinlendirme zamanıdır